RSS Feed

‘Aktualności’ Category

 1. Walentynki w bibliotece

  Luty 15, 2019 by admin

  Założeniem Walentynek jest  zasygnalizowanie sympatii dla kogoś czy czegoś. My bibliotekarki staramy się nakłonić społeczeństwo do polubienia książki i dlatego, aby zwabić jej potencjalnych sympatyków do biblioteki w Walentynki przygotowałyśmy  dekoracje z „literackim pazurem”: bukiet, zawieszkę, zakładki do książek.  Chętnych czekał konkurs na dopasowanie par literackich do ilustracji i cytatu z dzieła literackiego. Kto zrobił to bezbłędnie  dostawał jeden z baloników w kształcie serca. Baloniki napełnione helem były dominującą dekoracją lokalu biblioteki.  Każdy z odwiedzających bibliotekę mógł też  poczęstować się „serduszkowym” ciastkiem.

   

   


 2. Ferie z GOK

  Luty 5, 2019 by admin

  W dniach 30 stycznia oraz 1 lutego w naszej filii bibliotecznej w Serpelicach odbyły się zajęcia przygotowane przez  Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Serpelic i kilku okolicznych wsi oraz niepełnosprawna młodzież biorąca udział w Zimowisku Dobrej Woli.

  Pierwszego dnia uczestnicy zajęć obejrzeli teatrzyk lalkowy pt. „Leśna przygoda”. Dzieci w trakcie zajęć plastycznych nauczyły się szyć miśki z filcu mogące posłużyć jako poduszeczki na igły. Wszyscy zebrani wzięli udział w grach i zabawach animowanych przez panie z GOK-u.

  Zajęcia, które odbyły się 1 lutego, przygotowała i przeprowadziła Magdalena Rudnik – dyrektor sarnackiego GOK-u. Przybyła na nie znów grupa z Zimowiska Dobrej Woli i młodzi użytkownicy serpelickiej filii. Dzieci i młodzież uczyli się tańca nowoczesnego. Wzięli też udział w zabawie, w trakcie której zapoznali się z najprostszymi instrumentami muzycznymi. (more…)


 3. Ferie za Strażakami

  Styczeń 31, 2019 by admin

  OSP w Serpelicach zorganizowała w naszej filii bibliotecznej, pełniącej też rolę świetlicy wiejskiej,  zajęcia będące połączeniem szkolenia z aktywną zabawą.  Przez kilka popołudniowych godzin uczestnicy zajęć mogli zagrać w wielkoplanszowej grze Mali Ratownicy. Uczyli się też wiązać węzły strażackie i udzielać pierwszej pomocy. Druh Sławomir  przedstawił zagrożenia związane z ogniem. 

  Zajęcia przerywane były konkursami tematycznie związanymi z poruszanymi zagadnieniami, a zwycięzcy otrzymali nagrody. Dla obecnych przygotowano też poczęstunek.

  Biblioteka i Urząd Gminy byli  Partnerami Ferii ze Strażakami. Akcję wsparło Nadleśnictwo Sarnaki.

  Druhom z Serpelic dziękujemy za zorganizowanie ciekawych i bardzo przydatnych zajęć. Liczymy na dalszą współpracę.


 4. Nasze „10 Years Challenge”

  Styczeń 22, 2019 by admin

  Z inspiracji modną zabawą „10 Years Challenge” postanowiłyśmy zrobić porównanie naszej biblioteki sprzed mniej więcej 10 lat i współczesnej.  Biblioteka dokładnie 6 lat temu pozyskała nowy, o wiele większy metrażowo lokal. Po przystąpieniu do Programu Wieloletniego KULTURA+ wymienione i uzupełnione zostało wyposażenie placówki w meble oraz sprzęt. W ramach programu M@zowszanie pozyskaliśmy czytelnię internetową. Te 10 lat w naszej bibliotece to była prawdziwa rewolucja. Świadczą o tym  poniższe zdjęcia 🙂


 5. Filia biblioteczna w Serpelicach zaprasza

  Styczeń 22, 2019 by admin

  Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży w filii bibliotecznej w Serpelicach. Zajęcia przygotują dla Was panie z sarnackiego Gminnego Ośrodka Kultury. Szczegóły na plakacie.


 6. Zapraszamy na „Ferie ze Strażakami”

  Styczeń 22, 2019 by admin