RSS Feed

‘Aktualności’ Category

 1. Odzyskaliśmy Internet

  Listopad 23, 2017 by admin

  Z przyjemnością informujemy, że w naszej czytelni można już skorzystać z Internetu na wszystkich (pięciu) komputerach.

  Niestety do drukarki musi przyjechać informatyk z M@zowszan, więc na drukowanie, skanowanie, itd.  musimy jeszcze poczekać.


 2. IV Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy

  Listopad 20, 2017 by admin

  Zapraszamy osoby chętne do zaprezentowania swojej twórczości podczas IV Łosickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur w Łosicach dniu 9-10 grudnia 2017r. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Zgłoszenie uczestnictwa w Jarmarku przyjmowane są drogą elektroniczną (ldklosice@interia.pl), pocztową, faksem lub osobiście w terminie do 30 listopada 2017 r., na adres:

  Łosicki Dom Kultury, ul. Piłsudskiego 4, 08-200 Łosice

  tel./fax (83) 359 05 09, 357 34 23


 3. Akcja Czytaj PL

  Listopad 18, 2017 by admin

  Akcja Czytaj PL to największa akcja promująca czytelnictwo w Polsce (a być może i na świecie).

  Umożliwia ona dostęp do 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków w całości i zupełnie za darmo przez cały listopad. Aby czytać za darmo, wystarczy zeskanować kod QR z plakatu akcji przy pomocy aplikacji mobilnej Woblink.
  Jak dotąd akcja była dostępna w 22 miastach i 1000 szkół na terenie Polski. W odpowiedzi na liczne prośby czytelników z całego kraju organizatorzy akcji – Krakowskie Biuro Festiwalowe, Instytut Książki oraz Woblink – zdecydowali się umożliwić każdemu udział w akcji.
  Od kilku dni plakaty akcji można pobrać ze strony http://akcja.czytajpl.pl/obietnica.html
  Gorąco zapraszamy i zachęcamy, aby Państwo również wzięli udział w akcji i wydrukowali plakat. Zawieszenie plakatu sprawi, że więcej osób uzyska dostęp do bestsellerowych książek.
  Co więcej, każda osoba, która powiesi plakat w publicznym miejscu i zgłosi się do konkursu otrzyma upominek od internetowej księgarni Woblink (40% rabat na zakupy) oraz będzie miała szansę na wygranie czytnika wraz z ebookami o wartości nawet 400 zł!

  Szczegóły na temat akcji:

   

   

   


 4. V Forum w Łosicach

  Listopad 10, 2017 by admin

  Od kilku miesięcy w Łosicach odbywają się spotkania poświęcone „Budowaniu Partnerstwa Lokalnego na rzecz ożywienia społeczno-gospodarczego i aktywizacji rynku pracy w powiecie łosickim”. 7 listopada odbyło się kolejne spotkanie tj. V Forum, na którym poza częścią „warsztatową” prezentowały się gminy Sarnaki i Stara Kornica.
  Naszą „reprezentację” poza Wójtem i Przewodniczącą Rady Gminy tworzyły: Koło Gospodyń Wiejskich w Mierzwicach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowych Lit
  ewnikach na czele z panem Sylwestrem Siennickim, zespół „Żar” działający przy OSP Sarnaki, Anna Jurzyk, która poza szeregiem innych pasji spełnia się jako rękodzielniczka, Anna Machut twórczyni wystawionych na Forum obrazów. Nie zabrakło stałych bywalców spotkań – naszych przedsiębiorców, agroturystów, członków stowarzyszeń, przedstawicieli jednostek organizacyjnych Gminy.
  Naszą (bibliotekarek) rolą było przygotowanie prezentacji wizualnej, zorganizowanie stoisk, wystawy obrazów,  oraz dopilnowanie, aby wszystko przebiegło bez problemów. Przy okazji  nakłoniłyśmy młodzież gimnazjalną biorącą wcześniej udział w warsztatach z obsługi drona w ramach projektu „A może z lotu ptaka” do nakręcenia filmiku będącego elementem prezentacji.

   


 5. Wygrana w konkursie

  Listopad 7, 2017 by admin

  Nasza biblioteka zgłosiła się do udziału w konkursie Kinder Mleczna Kanapka – Przerwa na Wspólne Czytanie.  W głosowaniu trwającym cały październik zajęliśmy 13 miejsce.  Nasza biblioteka otrzyma jedną z 20 głównych nagród czyli: puf i 250 książek dla dzieci.

  W imieniu swoim i dzieci, które skorzystają z wygranych książek dziękujemy wszystkim głosującym! Szczególne wyrazy wdzięczności należą się pani Beacie Rosiak, która zaktywizowała nam głosujących.

  Gratulujemy też drugiej bibliotece z powiatu łosickiego – Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszance, która w tym konkursie wygrała 50 książek.