Lekcja biblioteczna dla sześciolatków

20 kwietnia 2017 by admin

20 kwietnia bibliotekę w Sarnakach odwiedziła grupa sześciolatków z Przedszkola Samorządowego w Sarnakach. Dzieci do biblioteki trafiły dzięki strzałkom, które bibliotekarki rozmieściły na trasie z przedszkola. Lekcja biblioteczna przebiegała podobnie, jak ta z 6 kwietnia, ponieważ “sprawdziła się”  koncepcja zajęć wymagających od dzieci aktywnego uczestnictwa.
Zajęcia przygotowały bibliotekarki: Iwona, Anna i Wioleta. Z drugiej strony obiektywu aparatu fotograficznego obserwowała je dyrektor biblioteki Violetta Zawadka. Pracy z dziećmi przyglądała się też praktykantka Ola. Przedszkolaki dowiedziały się, jaką rolę pełni biblioteka, jak należy “użytkować” książki, aby służyły długie lata. Sprawdziły też swoją wiedzę o treści bajek i ich bohaterach uczestnicząc w zabawach i quizach.
Dzieci bardzo emocjonalnie  reagowały słysząc interpretacje  utworów dla dzieci w wykonaniu bibliotekarek, co zaowocowało pomysłem, aby panie z biblioteki regularnie odwiedzały przedszkole w celu czytania dla najmłodszych. Zaplanowano też następne zajęcia, tym razem dla grupy trzy – i czterolatków w drugiej połowie maja.