Wizyta na Warszawskich Targach Książki

19 maja 2017 by admin

Warszawskie Targi Książki powstały z inicjatywy grupy polskich wydawców i stołecznej spółki targowej Murator EXPO. Organizowane są od 2010 roku w maju. Pierwsze trzy edycje odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki, a od 2013 roku Targi przeniosły się na Stadion Narodowy.
Jako bibliotekarki otrzymałyśmy darmowe “wejściówki” i pojechałyśmy we dwie (Violetta i Ania) zobaczyć, co się dzieje na rynku wydawniczym. Nazbierałyśmy wizytówek, plakatów, zakładek z namiarami na firmy znane i te, które niedawno weszły na rynek. Miałyśmy nic nie kupować, ale przy interaktywnych książkach dla dzieci “padły” wszystkie obietnice, że “się nie damy”. Nabyłyśmy wydawnictwa z przeznaczeniem na zajęcia biblioteczne dla najmłodszych.
Podejrzałyśmy też kilka pomysłów na aranżację wnętrz bibliotecznych oraz na zajęcia dla dzieci.
Przy tak dużym zainteresowaniu Targami, jakie widziałyśmy w stolicy uważamy, że “pogłoski o śmierci czytelnictwa są mocno przesadzone” 🙂