Książki z THE BRIDGE FOUNDATION

2 listopada 2017 by admin

Nasza biblioteka otrzymała 6 egzemplarzy książki: “Dzieci stamtąd” autorstwa Arlette Cousture. Darczyńcą jest fundacja THE BRIDGE FOUNDATION oraz firma logistyczna KMC Services, która dostarczyła nam książki. Książkę zakupiono dla bibliotek z funduszy pozyskanych w kampanii “Stop Kulturze Marnotrawienia”.

Serdecznie dziękujemy!

fb60dc2350f22-dzieci-stamtad

“Dzieci stamtąd” to pełen dramatyzmu i emocji fresk rodzinny osadzony w czasach wojennej migracji. To książka niepozbawiona delikatnego humoru oraz wzruszających obrazów tego, co utracone.

Kraków, rok 1939. Rodzeństwo Pawulskich – Jerzy, Elżbieta i Jan – cieszy się młodością, nieświadome zbliżającej się katastrofy. Wkrótce II wojna światowa ściąga na Europę mrok tak nieprzenikniony, że nawet ptaki zdają się milknąć. Jan i Elżbieta, a następnie Jerzy, pokonują Atlantyk i przedostają się do Kanady. Wyrwani z rodzinnych stron mierzą się z całkiem nowym, obcym i oszałamiającym światem. Dla nich życie dopiero się zaczyna…

TREŚĆ LISTU
Margo Koniuszewskiego Prezesa Fundacji The Bridge