V Forum w Łosicach

10 listopada 2017 by admin

Od kilku miesięcy w Łosicach odbywają się spotkania poświęcone „Budowaniu Partnerstwa Lokalnego na rzecz ożywienia społeczno-gospodarczego i aktywizacji rynku pracy w powiecie łosickim”. 7 listopada odbyło się kolejne spotkanie tj. V Forum, na którym poza częścią “warsztatową” prezentowały się gminy Sarnaki i Stara Kornica.
Naszą “reprezentację” poza Wójtem i Przewodniczącą Rady Gminy tworzyły: Koło Gospodyń Wiejskich w Mierzwicach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowych Lit
ewnikach na czele z panem Sylwestrem Siennickim, zespół “Żar” działający przy OSP Sarnaki, Anna Jurzyk, która poza szeregiem innych pasji spełnia się jako rękodzielniczka, Anna Machut twórczyni wystawionych na Forum obrazów. Nie zabrakło stałych bywalców spotkań – naszych przedsiębiorców, agroturystów, członków stowarzyszeń, przedstawicieli jednostek organizacyjnych Gminy.
Naszą (bibliotekarek) rolą było przygotowanie prezentacji wizualnej, zorganizowanie stoisk, wystawy obrazów,  oraz dopilnowanie, aby wszystko przebiegło bez problemów. Przy okazji  nakłoniłyśmy młodzież gimnazjalną biorącą wcześniej udział w warsztatach z obsługi drona w ramach projektu “A może z lotu ptaka” do nakręcenia filmiku będącego elementem prezentacji.