28 listopada 2017 by admin

Dwudziesty piąty listopada ogłoszony jest na całym świecie Dniem Pluszowego Misia. Z tej okazji 27 listopada grupa 6-latków złożyła nam wizytę w bibliotece. Bibliotekarki przygotowały dla dzieci szereg atrakcji.

Na początku dzieci przedstawiły przyniesione przez siebie misie. Następnie wysłuchały historii o powstaniu tych pluszowych zabawek. Kolejną atrakcją były plansze z informacjami o zwierzętach, które nazywamy misiami (panda, koala, niedźwiedź brunatny, niedźwiedź polarny). Przedszkolaki musiały odczytać słowa zastąpione obrazkami. Później na podstawie informacji zawartych na planszach wszyscy razem rozwiązywali quiz przyrodniczy. Kolejnym etapem spotkania była konkurencja pt. „Rzut misiem do kosza”. Dzieci musiały trafić swoimi pluszakami do wiklinowego pojemnika. Nagrodą za trafienie było ciasteczko w kształcie misia. Po zjedzeniu przekąsek 6-latki miały za zadanie narysować wymyśloną przez siebie przytulankę. Chętne dzieci obejrzały wystawkę książek, których bohaterami są misie.

Na koniec za pomocą aplikacji na tablet ANIMAL 4D+ „ożywiono” kilka zwierząt. Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach. Zadeklarowały też gotowość do kolejnych odwiedzin biblioteki.