I po “Tarapatach”

9 czerwca 2018 by admin

8 czerwca w bibliotece odbył się seans filmowy. Film “Tarapaty” w reżyserii  M. Karwowskiej dzieci obejrzały przy popcornie i coca-coli, jak na prawdziwym seansie 🙂

Po filmie bibliotekarka Ania zorganizowała dla uczestników zajęcia nawiązujące do filmu. Tematem przewodnim było pojęcie “przyjaciel”. Wywiązała się dyskusja o przyjaźni, która połączyła głównych bohaterów filmu, o tym jak tworzyła się i rozwijała relacja Julki i Olka. Dzieci opowiadały o tym, co najbardziej im się w filmie podobało, który z bohaterów wywołał w nich pozytywne emocje, a który wręcz przeciwnie.

Następnie na przygotowanych karteczkach wszyscy razem wyszukiwali cechy prawdziwego przyjaciela. Efektem zabawy było piękne słońce, a każdym z jego promieni – cecha określająca prawdziwego przyjaciela.