“Nasza Różnorodna” Cz. 1

6 marca 2019 by admin

Tereny Ziemi Sarnackiej mają bogatą i wielokulturową historię. Aby ukazać tę różnorodność, chcemy zaprosić wszystkich, którym Ziemia Sarnacka jest bliska, na drugą Konferencję Naukową pod tytułem „Nasza Różnorodna”.

W trakcie spotkania, które odbędzie się w szkole 31 marca 2019 r., grono osób powiązanych z Ziemią Sarnacką zaprezentuje rozmaite okruchy dziejów naszej Małej Ojczyzny, składające się na urzekający swą różnorodnością kolaż.

Różnorodność dziejów i kultury, religii i narodowości jest głównym mianownikiem łączącym także artykuły zamieszczone w drugim numerze Rocznika Ziemi Sarnackiej. Periodyk, przybliżający losy mieszkańców i obszarów dzisiejszej gminy Sarnaki, redagowany przez grupę osób związanych z jej terenem, będzie miał swą premierę już wkrótce.

Zachęcamy Państwa do zarezerwowania sobie kilku godzin w niedzielę 31 marca. W kolejnych postach przybliżymy tematykę dziewięciu wystąpień, które tego dnia wygłoszą prelegenci.

Organizatorami konferencji są: Gmina Sarnaki, Gminna Biblioteka Publiczna w Sarnakach, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Akcji V2 w Sarnakach oraz Nadleśnictwo Sarnaki.