Nasi szachiści w Luksemburgu

14 maja 2019 by admin

W dniach 08-12 maja w Luksemburgu, odbył się międzynarodowy turniej szachowy YOUTH CHAMPONSHIP SCHENGEN „CHESS FOR PEACE”, w którym wystartowali reprezentanci następujących krajów: Szwecji, Niemiec, Austrii, Włoch, Czech, Ukrainy, Białorusi, Nowej Zelandii, USA, Luksemburga, Lichtensteinu, Polski, Belgii i Francji. Rywalizacja odbywała się w 6 grupach wiekowych z rozgraniczeniem na płeć grających.

Nasza grupa pojechała ze swoim trenerem Wojciechem Szymańskim, któremu dziękujemy za informacje i zdjęcia.

Oto miejsca naszych zawodników.

• Karolina Sacharczuk – II miejsce – grupa do lat 14
  • Maja Malinowska – IV miejsce – grupa do 16 lat
  • Joanna Szymańska – V miejsce – grupa do 16 lat
  • Aleksander Malinowski – IX miejsce – grupa chłopców do 16 lat.

Uczestnicy mogli korzystać z bogatego programu kulturalnego: poznanie miasta Luksemburg (muzea, uczestniczenie w obchodach Dnia Europy), zwiedzanie jednego z najstarszych miast Niemiec – Trieru , wyjazdu do Arlon ( Belgia) i Mont- Saint Martin ( Francja), a także zwiedzanie Europejskiego Muzeum w Schengen. Dużym przeżyciem była też obecność naszej delegacji w Polskiej Ambasadzie w Luksemburgu.