Eliminacje gminne XXXV Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego

16 maja 2018 by admin

16 maja odbyły się gminne eliminacje jubileuszowego  XXXV Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. Organizatorami konkursu były: Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury. Uczestników tym razem zgłosiła tylko szkoła w Sarnakach, a przygotowały ich nauczycielki: Barbara Kłykocińska, Bożena Romaniuk, Dorota Szpura, Agata Wasilewska.

Uczniowie prezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych. Ich wystąpienia oceniała komisja w składzie: Violetta Zawadka (dyr. biblioteki) – przewodnicząca, Magdalena Rudnik (dyr. GOK) – członek, Anna Klimaszewska (instruktor) – członek, Anna Machut (nauczycielka bibliotekarka) – członek.

• W kategorii klas I-III, pierwsze miejsce zajęła Agata Lisiecka. Nie przyznano II ani III miejsca.
  • W kategorii klas IV-VII pierwsze miejsce zajęła Natalia Daniluk, drugie Julia Stachowicz, a trzecie Patrycja Jakubiak. Wyróżniono też Kornelię Dziwińską.

W trakcie obrad komisji konkursowej młodzież szkolna obejrzała teatrzyk lalkowy pt. “Leśna Przygoda” przygotowany przez panie z GOK-u.

Zdobywczynie pierwszych miejsc otrzymały dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez bibliotekę. 24 maja pojadą na eliminacje powiatowe Konkursu do Łosic.  Pozostali uczestnicy również otrzymali nagrody książkowe.