4 maja otwieramy bibliotekę

29 kwietnia 2020 by admin

Po uzyskaniu opinii Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Łosicach i zgodzie Wójta Gminy Sarnaki 4 maja, czyli w najbliższy poniedziałek otworzymy dla czytelników i użytkowników biblioteki w Sarnakach i Serpelicach.

Stosując się do rekomendacji BN oraz wytycznych Ministerstwa Rozwoju:

•  będziemy wypożyczać książki, audiobooki i czasopisma,
  •  realizować usługi reprograficzne oraz e-usługi.

W bibliotece w Sarnakach nieczynna będzie czytelnia, w tym internetowa. Na razie brak będzie wolnego dostępu do regałów z książkami.

W filii bibliotecznej w Serpelicach nie będzie można korzystać z komputerów i części świetlicowej z bilardem, itd.

W związku z bardzo ograniczoną działalnością – jedynie wypożyczanie książek na zewnątrz, filia czynna będzie tylko w środy: od  8.00 do 16.00.

Godziny otwarcia biblioteki w Sarnakach pozostaną bez zmian.

W bibliotece (poza obsługą) przebywać będą mogły TYLKO 2 OSOBY, zachowujące bezpieczną odległość w stosunku do siebie i personelu. Odwiedzający muszą stosować się do zaleceń i nie próbować wejść poza wyznaczoną strefę.

Miejmy nadzieję, że obostrzenia zawarte w rekomendacjach dla bibliotek szybko ulegną rozluźnieniu.

Zachęcamy do korzystania z katalogów on-line. W domowych pieleszach będziecie Państwo mogli zorientować się w ofercie bibliotek. Niejakim utrudnieniem będzie to, że książki zwracane przez czytelników trafią na 3 dni do kwarantanny, a według katalogu będą “do wypożyczenia”, co prosimy wziąć pod uwagę.

DO ZOBACZENIA 🙂