Szkolenie dla bibliotekarzy

11 października 2017 by admin

W poniedziałek 9 października w naszej bibliotece odbyło się szkolenie prowadzone przez pana Łukasza Wawryniuka – dyrektora MDK-u i biblioteki w Mordach. W szkoleniu uczestniczyli bibliotekarze z Łosic, Platerowa, Huszlewa, Starej Kornicy i Sarnak oraz “gościnnie” dyrektorka sarnackiego GOK-u Magda Rudnik.
Tematem szkolenia było zakładanie i prowadzenie stron internetowych w WordPressie. Uczestnicy szkolenia mogli się też dowiedzieć, jak założyć konto na Facebooku.
W listopadzie i grudniu odbędą się jeszcze dwa szkolenia – już dla bardziej zaawansowanych użytkowników WordPressa.
Liczymy, że – po cyklu szkoleń – w najbliższych miesiącach wszystkie biblioteki gminne w powiecie łosickim założą i będą aktualizować swoje strony internetowe.