Ranking Bibliotek 2018

29 listopada 2018 by admin

28 listopada w Pałacu Krasińskich w Warszawie odbyła się uroczysta gala, na której uhonorowano zwycięzców tegorocznej edycji Rankingu Bibliotek.  Ranking zorganizowany został po raz ósmy przez Instytut Książki i czasopismo „Rzeczpospolita”.

Zwycięzców wyłoniono na podstawie ankiet, które wysłano do  wszystkich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz miast (z wykluczeniem miast na prawach powiatu). Uzyskano prawie 750 odpowiedzi.  Oprócz odpowiedzi na ankietę wykorzystano dane Głównego Urzędu Statystycznego.

Biblioteka w Sarnakach zajęła w Rankingu 58 miejsce, co w skali kraju jest wynikiem zadowalającym, tym bardziej, że rywalizowałyśmy z placówkami renomowanymi i dysponującymi o wiele większym budżetem.

Zwycięzcom gratulujemy!!! Będziemy się inspirować ich pomysłami 🙂