Ferie z GOK

5 lutego 2019 by admin

W dniach 30 stycznia oraz 1 lutego w naszej filii bibliotecznej w Serpelicach odbyły się zajęcia przygotowane przez  Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Serpelic i kilku okolicznych wsi oraz niepełnosprawna młodzież biorąca udział w Zimowisku Dobrej Woli.

Pierwszego dnia uczestnicy zajęć obejrzeli teatrzyk lalkowy pt. “Leśna przygoda”. Dzieci w trakcie zajęć plastycznych nauczyły się szyć miśki z filcu mogące posłużyć jako poduszeczki na igły. Wszyscy zebrani wzięli udział w grach i zabawach animowanych przez panie z GOK-u.

Zajęcia, które odbyły się 1 lutego, przygotowała i przeprowadziła Magdalena Rudnik – dyrektor sarnackiego GOK-u. Przybyła na nie znów grupa z Zimowiska Dobrej Woli i młodzi użytkownicy serpelickiej filii. Dzieci i młodzież uczyli się tańca nowoczesnego. Wzięli też udział w zabawie, w trakcie której zapoznali się z najprostszymi instrumentami muzycznymi.