Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego

21 maja 2019 by admin

Tradycyjnie w maju  odbywają się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. W tym roku do Konkursu przystąpiło łącznie 18 recytatorów ze szkół podstawowych w Sarnakach i Serpelicach.

W grupie młodszej (klasy I – III) poziom był bardzo wyrównany, niemniej komisja artystyczna nie miała problemu z wytypowaniem zwycięzców. Wygrały: Aleksandra Rypina, Monika Klimaszewska i Agata Lisiecka. W grupie starszej Gabriela Grochowska wygrała bezapelacyjnie, natomiast był problem z resztą “podium”. Po długich obradach komisja artystyczna uznała, że przyzna dwa drugie miejsca ex aeguo, a trzeciego nie będzie.Miejsca te zajęły: Aleksandra KondraciukJulia Stachowicz.

Zwyciężczynie, bo wygrały tym razem same dziewczęta, pojadą 28 maja na eliminacje powiatowe do Łosic.

Konkurs wspólnymi siłami zorganizowały Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach i nasza biblioteka. Współpracę w tym zakresie prowadzimy od lat kilkudziesięciu (!). Biblioteka zapewniła nagrody książkowe dla wszystkich uczestników Konkursu, a GOK przygotował lokal, zapewnił dyplomy i poczęstunek. W trakcie obrad komisji uczestnicy Konkursu obejrzeli teatrzyk lalkowy “Mądra kózka” przygotowany przez panie z GOK-u. Przed ogłoszeniem werdyktu przewodnicząca komisji artystycznej Teresa Jakubińska przekazała uczestnikom, jak powinny wyglądać ich występy, jakie błędy popełniają, na co zwraca uwagę komisja. Wiedza ta pomoże im lepiej przygotować się do dalszych eliminacji.