Informacja dla lokalnych artystów, rzemieślników

15 września 2021 by admin

Z listu pani Marianny Ulanickiej-Raczyńskiej z Fundacji Muzeum Światowego Dziedzictwa:

Reprezentuję Fundację Muzeum Światowego Dziedzictwa (nasza strona internetowa: http://visitme.com.pl/). Realizujemy projekt, który ma na celu odnalezienie zabytków techniki oraz osób mających wiedzę o dawnym rzemiośle w powiecie łosickim. Chcemy udokumentować i rozpowszechnić tę wiedzę w postaci mapy oraz informacji na naszej stornie internetowej. Szukamy osób, które zajmują się dawnym rzemiosłem – to może być m.in hafciarstwo, rymarstwo, wikliniarstwo, kowalstwo, tkactwo, szklarstwo, ciesielstwo, stolarstwo, bednarstwo, szydełkowanie, zduństwo, itp. Jeśli ktoś z rzemieślników jest chętny aby uwiecznić w jaki sposób wykonuje swoje rzemiosło albo chciałby poprowadzić warsztaty w tym zakresie lub rozpowszechnić informacje o sobie i swoim rzemiośle to nasz projekt jest bardzo dobrą okazją ku temu. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do kontaktu.
Nam jako fundacji przyświeca cel wspomagania rozwoju wspólnot, kooperatyw, inicjatyw i społeczności lokalnych dążących do ochrony dziedzictwa kulturowego i ginących umiejętności. Swoimi działaniami chcemy chronić dziedzictwo kulturowe, ginące umiejętności, regionalne tradycje, zwyczaje i rękodzieła.
Pozdrawiam serdecznie.