Katalog biblioteczny MATEUSZ

25 stycznia 2016 by admin

Na naszej stronie internetowej macie Państwo do dyspozycji katalog biblioteczny Mateusz. Zawiera on:

• całość księgozbioru biblioteki w Sarnakach,
  • wszystkie audiobooki
  • część księgozbioru filii bibliotecznej w Serpelicach – książki zakupione w ostatnich  latach.

Po kliknięciu na stronę katalogu po lewej stronie widać następujące zakładki:

• wprowadzenie,
  • Twoje konto,
  • katalog,
  • strona biblioteki.

Po kliknięciu w Twoje konto czytelnicy, którzy mają już kartę biblioteczną z kodem kreskowym mogą się zalogować i przypomnieć sobie, jakie książki aktualnie wypożyczyli. Krótszy numer z karty bibliotecznej to login, a dłuższy PIN. Dane te wpisuje się w odpowiednich okienkach.
Zakładka Katalog składa się z trzech części – w każdej z nich sprawdzić można, jakie tytuły posiada biblioteka w Sarnakach: księgozbiór, audiobooki i najnowsze woluminy w filii w Serpelicach.
Po kliknięciu na Stronę biblioteki wracamy na www.biblioteka.sarnaki.pl.

W bibliotece rozpoczęło się wypożyczanie elektroniczne. W katalogu na stronie biblioteki możecie Państwo sprawdzić nie tylko, czy posiadamy dany tytuł, ale także, czy jest dostępny w danej chwili w naszej placówce czy wypożyczony. Przez jakiś czas te dane będą “przekłamane”, bo jeszcze dość duża część wypożyczonych książek “jest” w kartkowej kartotece wypożyczeń. Sukcesywnie będziemy się jej pozbywać, a tym samym uaktualniać dane w katalogu elektronicznym.

Zapraszamy do korzystania z katalogu Mateusz, gdyż bez wychodzenia z domu możecie Państwo zapoznać się z naszymi zbiorami.