“Kto śpiewa, dwa razy się modli…”

9 października 2020 by admin

Z przyjemnością prezentuję najnowsze regionalne wydawnictwo: “Kto śpiewa, dwa razy się modli. O organistach, organach i chórze w parafii Sarnaki” autorstwa Agaty Wasilewskiej.

Książka ma 206 stron. Tekst wzbogacony jest archiwalnymi i współczesnymi fotografiami (34 strony). Jest to próba przedstawienia osób zaangażowanych w muzyczną oprawę nabożeństw i uroczystości w naszej parafii, tj. kantorów, organistów i chórzystów, na przestrzeni około 350 lat, na tle dziejów Sarnak i Polski. W aneksach m.in. lista kantorów, organistów, chórzystów, wykaz księży pracujących w parafii Sarnaki, kalendarium chóru parafialnego.

Książka będzie dostępna podczas uroczystości poświęcenia kościoła, czyli 10 października – egzemplarz kosztuje 25 .

Chcę też, w imieniu naszym i czytelników, podziękować Autorce za podarowanie naszej bibliotece 2 egzemplarzy książki. Niedługo trafią na półkę z regionaliami 🙂