Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

1 kwietnia 2015 by admin

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto zostało ustanowione w 1967 roku w dzień urodzin  bajkopisarza Hansa Christiana Andersena.
Z tej okazji bibliotekę odwiedziły dzieci z sarnackiego przedszkola. Wzięły udział w konkursie recytatorskim. Zaprezentowały też prace plastyczne, które wykonywały wspólnie z rodzicami. Wystawka prac – ilustrujących bohaterów książek dla dzieci – była doskonałą oprawą dla święta. Prace “wystawiło” dziewięcioro dzieci. Komisja, w  skład której weszły panie nauczycielki z przedszkola i bibliotekarki, wybrała 3 najlepsze – ich zdaniem – prace. I miejsce zajęła praca Olafa Janika (Kubuś Puchatek), II – praca Natalii Kordaczuk (Jaś i Małgosia), III – praca Zuzi Głuchowskiej (Biedronki).
Z kolei konkurs recytatorski wygrali kolejno: I miejsce – Zosia Czekanowska, II miejsce – Natalia Kordaczuk, III miejsce – Zuzia Głuchowska.
Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Z okazji zbliżającej się Wielkanocy, bibliotekarki otrzymały od dzieci piękne pisanki robione techniką decoupagu.  Zobaczymy się znów 21 kwietnia na spotkaniu ze Śpiewającą Biblioteką.