Mikołajki w filii w Serpelicach

7 grudnia 2019 by admin

6 grudnia do filii bibliotecznej  przybyły przedszkolaki z Serpelic. Przywitała je bibliotekarka Ania. Przeczytała dzieciom “list od św. Mikołaja”, skierowany specjalnie do nich. Bibliotekarka Iwonka zapoznała dzieci z  legendą o Mikołaju. A potem zaczęły się zabawy, zgadywanki, zajęcia plastyczne związane tematycznie z Mikołajem, ubieraniem choinki, zwyczajami świątecznymi.

W trakcie zajęć do biblioteki zawitał “prawdziwy” Mikołaj, który dzieci obdarował książkami … a dorosłym paniom wręczył rózgi, które – jak twierdził – własnoręcznie wyciął nad Bugiem. Dzieci dostały też ozdobne formy listu do św. Mikołaja, które miały za zadanie wypełnić po powrocie do domu. Mikołaj z kolei otrzymał na swoje urodziny tort. Rozczęstował go od razu wśród obecnych.

Po sesji zdjęciowej z Mikołajem w roli głównej dzieci zasiadły do deseru czyli przepysznej szarlotki przygotowanej przez panią Mariolę.