Odznaka honorowa “Zasłużony dla rolnictwa” dla dyrektor biblioteki w Sarnakach

19 września 2019 by admin

Podczas Dożynek Powiatowych wręczono odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”. Odznaka jest nadawana przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych, a także za inicjatywy społeczne i działania propagujące wieś. Odznakę otrzymali rolnicy i działacze ze wszystkich gmin Powiatu Łosickiego. Wśród odznaczonych znalazła się (pisząca ten artykuł) Violetta Zawadka.

Odznakę otrzymałam m.in. za:

• Wieloletnią współpracę ze stowarzyszeniami, OSP, Kołami Gospodyń Wiejskich przy organizacji cyklicznych i jednorazowych wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych, patriotycznych,
  • Koordynację imprez typu dożynki, np. Dożynek Diecezjalnych w 2013 r. i powiatowych oraz organizację  delegacji Gminy Sarnaki na dożynki powiatowe i wojewódzkie, w tym przygotowanie stoiska dożynkowego.
  • Współpracę z agroturystami – organizacja wyjazdów na targi agroturystyczne delegacji gminnej i uczestnictwo w nich, m.in. do Warszawy, Mościbród, Szepietowa.
  • Opracowywanie różnorakich materiałów promujących gminę, np. folder „Gmina Sarnaki”, który ukazał się w 2015 r. uzupełniony autorskimi zdjęciami.
  • Skoordynowanie działań ekip „Kawy czy Herbaty”, „Pytania na Śniadanie” oraz ekipy TVP INFO, które kręciły materiały promujące gminę w ramach projektu „Bug rajem dla turysty” .
  • Dokumentację (w tym fotograficzną) większości wydarzeń, które odbywają się w gminie Sarnaki, takich jak: festyny, olimpiady organizowane przez MODR, itp.

Tym, którzy mnie zgłosili do odznaczenia dziękuję za docenienie moich starań. Dzięki temu wiem, że przyniosły one konkretny, zauważalny skutek 🙂