Nagroda im. Kierbedziów dla naszej biblioteki

25 września 2024 by admin

W piątek (27 września), w towarzystwie Wójta Grzegorza Arasymowicza, wybieramy się do Warszawy na galę, podczas której otrzymamy Nagrodę im. Kierbedziów za działalność biblioteczną. Ta prestiżowa – w środowisku bibliotekarskim – nagroda “została ustanowiona przez Bibliotekę Publiczną m.st. Warszawy w 2005 r., jako swoisty hołd dla patronów nagrody, Eugenii i Stanisławów Kierbedziów – fundatorów zabytkowej siedziby Biblioteki na Koszykowej. Od tego czasu nagrody wręczane są nie tylko wyróżniającym się bibliotekarzom i bibliotekom Mazowsza, lecz także osobom i instytucjom wspierającym rozwój bibliotek w województwie mazowieckim. Nagrody im. Kierbedziów wyłaniają ze środowiska bibliotekarskiego placówki wyjątkowe, działające wzorcowo i przekraczające oczekiwania. Honorują także wybitne postaci: mentorów, autorytety i mecenasów bibliotekarstwa. Laureaci to współcześni “Kierbedziowie” – osoby i instytucje szczególnie zaangażowane w działalność na rzecz książki i czytelnictwa oraz zasłużone dla rozwoju bibliotekarstwa na Mazowszu. Corocznie do grupy uhonorowanych dołączają kolejni laureaci, którzy otrzymują wyróżnienia w kilku kategoriach.”

To dla nas zaszczyt i ogromna satysfakcja, że nasze starania docenili znawcy środowiska bibliotekarskiego. Miałyśmy się pochwalić statuetką po jej otrzymaniu, ale informujemy o tym wcześniej, aby mieli Państwo możliwość  obejrzenia transmisji na żywo z uroczystości wręczenia Nagród im. Kierbedziów. Wydarzenie odbędzie się 27 września o godz. 11.00.

Link do transmisji:

Zapraszamy do oglądania.