Narodowe Czytanie “Kordiana” Juliusza Słowackiego

18 sierpnia 2024 by admin

Nasza biblioteka zgłosiła – w imieniu własnym oraz Gminnego Ośrodka Kultury – akces do tegorocznego Narodowego Czytania “Kordiana” Juliusza Słowackiego. Ze względu na to, że w obligatoryjnym terminie Czytania tj. 7 września w Sarnakach będzie miało miejsce znaczące wydarzenie artystyczne czyli druga część Klasycznych Koncertów, przekładamy wspólne czytanie dramatu romantycznego na 14 września.

Szczegóły wkrótce na plakacie. Prosimy osoby, które czują się na siłach zmierzyć z tekstem Słowackiego zgłosiły chęć czytania w bibliotece lub GOK-u. Obiecujemy przygotować krótkie fragmenty, a samo wydarzenie uatrakcyjnić tak, aby udział w nim pozostawił w Państwa pamięci pozytywne wrażenie odnośnie tego trudnego utworu.

Przygotowania do Narodowego Czytania zacznijmy od nagrania, w którym do lektury “Kordiana” zachęca sama para prezydencka.