Relacja z wydarzenia “Gmina Sarnaki bawi się całą rodziną”

17 lipca 2024 by admin

W niedzielę 14 lipca odbyło się wydarzenie “Gmina Sarnaki Bawi się Całą Rodziną”.  Dla najmłodszych przygotowano animacje, a także warsztaty rękodzielniczo-plastyczne i konkurs “Czy pamiętasz jak to było…”, dotyczący ciekawostek z lat 60, 70, 80, 90. Warsztaty i konkurs prowadziły bibliotekarki. Dzieci mogły korzystać z bezpłatnych dmuchańców oraz wielu innych rozrywek. Po godzinie 16-tej z warsztatów i porad dietetyczki mogli skorzystać dorośli, również im zaproponowano udział w konkursie “Czy pamiętasz jak to było…”.

Swoje stoiska  wystawili rękodzielnicy, wytwórcy i sprzedawcy kulinariów oraz Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały gościom wydarzenia prawdziwą ucztę dla podniebienia i dla oka.

Na scenie wystąpili jako pierwsi młodzi uczestnicy XII Gminnego Festiwalu Piosenki Wakacyjnej dla Dzieci.

Jury w osobach: Irena Paździor oraz Tadeusz Goś przyznało wokalistkom (wystąpiły same dziewczęta) następujące miejsca:
𝗞𝗹𝗮𝘀𝘆 𝟭-𝟯:
  • I m-ce: duet Hanna Borkowska  i Amelia Osik,
  • II m-ce: Aniela Głuchowska,
  • III m-ce: duet Zofia i Marcelina Raczyńskie,
  • wyróżnienie: Julia Wawryniuk
𝗞𝗹𝗮𝘀𝘆 𝟰-𝟴:
  • I m-ce: Kornelia Dzięcioł ex aequo z Hanną Filipiak,
  • II m-ce: Monika Klimaszewska,
  • III m-ce: duet Marysia Chybowska i Ala Wawryniuk,
  • wyróżnienia: Jagoda Michalak oraz Milena Klimaszewska.

Później zaprezentowały się zespoły z Gminnego Ośrodka Kultury w Sarnakach: Aura i (jeszcze bez ostatecznej nazwy) Zespół Ludowy. Następnie scenę w posiadanie wzięły zespoły reprezentujące nurt ludowy zaproszone przez organizatorów: Zespół Marysieńki, Zespół Śpiewaczy Leśnianki i Kapela sChodowa.

Dla miłośników stylu pop wystąpiły  kolejno: zespół Freestyle, po nim Gwiazda Wieczoru zespół Boys i zespół Spontan. Imprezę zakończyła dyskoteka. Konferansjerkę prowadziła Adrianna Dec.

Wśród zaproszonych i przybyłych gości byli m.in. Alicja Cichoń – Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, Bożena Niedzielak – Starosta Powiatu Łosickiego oraz Michał Michaluk – Wicestarosta Powiatu Łosickiego.

Organizatorzy wydarzenia to Gmina Sarnaki, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sarnakach.

Za szczególne wsparcie dla organizatorów Wójt Gminy Sarnaki Grzegorz Arasymowicz podziękował ze sceny Janinie Ewie Orzełowskiej – członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski.

Dziękujemy za wsparcie sponsorom:

• Dwór w Zabużu Hotel Spa
  • Delikatesy Centrum Sarnaki
  • Państwo Magdalena i Ireneusz Szawłowscy

Dziękujemy serdecznie za pomoc:

• Jednostkom OSP z Chlebczyna, Hołowczyc, Litewnik, Mierzwic i Sarnak,
  • Pracownikom obu oczyszczalni ścieków, którzy nas zawsze wspierają niezależnie od tego czy pracują czy mają urlopy (Michał, Krzysztof, Tomasz, Tomasz, Wojciech),
  • Pracownikom Urzędu Gminy (Daniel, Ryszard, Sławomir),
  • Monice i Danielowi,