“Cztery pory roku w Mierzwicach”

12 marca 2024 by admin

Wydawnictwo Sorus podesłało naszej bibliotece – na zlecenie autora – pudełko z kilkudziesięcioma egzemplarzami książki “Cztery pory roku w Mierzwicach czyli sielskie wspomnienia znad Bugu”. Pan Jan Adam Karwacki urodził się w Żarach, ale dorastał w Mierzwicach (gmina Sarnaki). Obecnie autor mieszka w Niemczech, ale interesuje go nadal, to co się dzieje w krainie Jego dzieciństwa, czego przykładem jest chociażby wspomniana książka.

Dziękujemy bardzo za prezent!!!

Pan Jan pozwolił nam dowolnie zadysponować przesyłką. Po kilka egzemplarzy książki wprowadzimy do księgozbioru biblioteki w Sarnakach i filii bibliotecznej w Serpelicach, tak aby każdy mógł ją przeczytać. Po jednym woluminie chcemy sprezentować redaktorom “Rocznika Ziemi Sarnackiej”. Pozostałe egzemplarze obiecujemy zagospodarować tak, aby przyniosły pożytek i radość mieszkańcom i sympatykom Mierzwic i gminy Sarnaki 🙂