Instalacja Mateusza w platerowskiej bibliotece

21 marca 2018 by admin

16 marca Mirosław Domański przyjechał do Platerowa, aby w bibliotece publicznej zainstalować swój autorski system Mateusz. Przyjazd pana Domańskiego zgromadził bibliotekarzy z niemal wszystkich gmin powiatu łosickiego. Bibliotekarze, którzy “pracują z Mateuszem” zadawali pytania związane z obsługą programu i innymi sprawami dotyczącymi administracji biblioteki. Wywiązała się zażarta dyskusja dotycząca różnych aspektów pracy bibliotekarzy.

Biblioteki powiatu łosickiego będą w najbliższej przyszłości realizować wypożyczenia elektronicznie. Katalogi on-line na bazie systemu Mateusz pozwolą zorientować się w zbiorach bibliotecznych bez konieczności fizycznej bytności czytelnika w bibliotece, a bibliotekarze będą zorientowani w zbiorach innych placówek, co pozwoli czytelnikom otrzymać poszukiwaną książkę nie tylko ze “swojej” biblioteki.