Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego

23 maja 2017 by admin

Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego, który odbywa się w maju ma już wieloletnią tradycję. Tradycyjnie też organizują go wspólnie Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna.
17 maja w eliminacjach gminnych uczestniczyło 13 recytatorów. Byli to zwycięzcy I etapu konkursu, który odbył się w szkołach w Sarnakach i Serpelicach.  Zmagania konkursowe miały miejsce w lokalu GOK w Sarnakach. Komisja konkursowa w osobach: Irena Paździor (szkoła w Sarnakach), Anna Klimaszewska (biblioteka w Sarnakach) oraz Agnieszka Antosiuk (szkoła w Serpelicach)  po wysłuchaniu deklamacji wytypowała zwycięzców etapu gminnego. W trakcie obrad komisji młodzież obejrzała teatrzyk kukiełkowy oparty na motywach baśni “O rybaku i złotej rybce” przygotowany przez panie z GOK-u.

Zwycięzcami klas I – III zostali:

1. Julia Stachowicz
  2. Patrycja Jakubiak
  3. Maja Typa

W grupie starszej: klasy IV – VI zwyciężyły:

1. Natalia Daniluk
  2. Kamila Wawryniuk
  3. Kornelia Dziwińska
    Wyróżnienie otrzymała Oliwia Golwiej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez GBP w Sarnakach.
Według regulaminu konkursu zwycięzcy etapu gminnego są zakwalifikowani do eliminacji powiatowych. Do Łosic 23 maja pojechały dziewczęta z młodszej grupy oraz Natalia Daniluk ze starszej. Pozostałe zwyciężczynie ze względu na udział w wycieczce szkolnej zrezygnowały z wyjazdu na eliminacje powiatowe. Natalia Daniluk godnie zaprezentowała Gminę Sarnaki i otrzymała wyróżnienie za swój występ.

Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy!