Konkurs recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego

18 maja 2016 by admin

18 maja odbyły się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. Zorganizowały je wspólnie Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach. Zaprezentowało się w nich 13 uczestników – zwycięzców eliminacji szkolnych. Uczestnicy wystąpili w dwóch grupach wiekowych:
– uczniowie klas I – III,
– uczniowie klas IV – VI.
W przerwie na obrady jury zgromadzeni uczniowie obejrzeli dwa teatrzyki lalkowe przygotowane przez GOK: “Jarzębinka” i “Kozucha Kłamczucha”. Pani Magda “rozruszała” obecnych aranżując kilka zabaw ruchowych.
Burzliwe obrady jury w składzie: Agata Wasilewska, Małgorzata Kryńska i Violetta Zawadka zaowocowały następującym werdyktem:

W grupie młodszej zwyciężyli:
I  miejsce – Maria Kalinowska (Sarnaki)
II miejsce – Aleksandra Bartoszuk (Sarnaki)
III miejsce – Wiktoria Tyszuk (Serpelice).

W grupie starszej zwyciężyli:
I miejsce – Natalia Daniluk (Sarnaki)
II miejsce – Oliwia Golwiej (Sarnaki)
III miejsce ex æquo – Kamila Wawryniuk (Sarnaki) i Grzegorz Demidziuk (Serpelice).

Wymienieni powyżej recytatorzy pojadą na eliminacje powiatowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez bibliotekę.