Wycieczka do biblioteki pierwszoklasistów z Serpelic

19 czerwca 2018 by admin

Odwiedzili dzisiaj naszą bibliotekę pierwszoklasiści ze szkoły w Serpelicach. Przyjęła ich bibliotekarka Iwonka. Opowiedziała gościom o tym, jakie usługi oferuje biblioteka. Podkreśliła, że rola bibliotek nie sprowadza się tylko do wypożyczania książek, ale można w nich uzyskać wiele informacji, skorzystać z komputerów, Internetu, itd. Szczególne zainteresowanie wzbudziła drukarka 3D i jej możliwości. Dzieci dowiedziały się też, jak należy się zachowywać w bibliotece. Następnie pani Iwona przeczytała dzieciom bajkę o molu książkowym, w treści której wspomniano o bohaterach bajek, a uczestnicy wycieczki mieli za zadanie odgadnąć tytuły tych bajek. Atrakcją dla dzieci było oglądanie ruchomych, przestrzennych książek, którymi zachwyciły się nawet panie nauczycielki. Wizyta zakończyła się wręczeniem podziękowania dla bibliotekarki i wspólnymi zdjęciami.