Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Spotkanie z Krystyną Rodowską

30 września 2021 by admin

Biblioteka na Koszykowej zaprasza na spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza. Jego gościem będzie pani Krystyna Rodowska – wybitna tłumaczka literatury francusko- i hiszpańskojęzycznej, poetka, krytyczka literacka, eseistka, popularyzatorka polskiej poezji w krajach Ameryki Łacińskiej.

Krystyna Rodowska wydała w Polsce dziewięć tomów poetyckich. Jej wiersze, tłumaczenia i eseje są drukowane w wielu czasopismach polskich i zagranicznych. Współpracowała i współpracuje z takimi pismami, jak „Forum”, „Literatura na Świecie”, „Kwartalnik Artystyczny”, „Twórczość” i inne. Jest uczestniczką festiwali poetyckich we Francji, w Hiszpanii, w krajach Ameryki Łacińskiej, w Kanadzie, Maroku.

Krystyna Rodowska za swoją twórczość została odznaczona m.in. srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz francuskim Orderem Sztuki i Literatury, w stopniu oficerskim.

Z p. Krystyną Rodowską rozmawia red. Ewa Gruda.

Spotkanie można oglądać na kanale YouTube Biblioteki począwszy od 30.09.2021, godz. 18:00. Link do spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=K1pAIUvKvoc