Od 6 czerwca wprowadzamy “wolny dostęp do księgozbioru”

2 czerwca 2020 by admin

6 czerwca, czyli w najbliższą sobotę zlikwidujemy w bibliotece tymczasowe stanowisko do obsługi czytelników i innych użytkowników biblioteki umiejscowione w korytarzu.

Będziecie Państwo mogli przemieszczać się po całej bibliotece spełniając dwa warunki, czyli:

• zachowacie dystans społeczny tj. 2-metrowy odstęp od innych osób lub będziecie w maseczkach,
    • zdezynfekujecie ręce przed wejściem między regały z książkami i czasopismami lub przed skorzystaniem z wyposażenia biblioteki, typu komputery, itp.

Ograniczone będzie korzystanie z czytelni (czasopisma, książki) i czytelni internetowej (komputery).

W bibliotece w Sarnakach do dyspozycji pozostaną trzy komputery, z których użytkownicy będą mogli korzystać w konkretnym celu i tylko przez okres niezbędny do zrealizowania tego celu.

W filii bibliotecznej w Serpelicach można będzie skorzystać tylko z jednego komputera.

Zachęcamy do korzystania z darmowego wi-fi przy obu bibliotekach przy użyciu własnego sprzętu i zachowaniu dystansu od innych osób.

Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej (z przykrością) zlikwidujemy do odwołania kącik zabaw dla małych dzieci.

♦♦♦

Zachęcamy czytelników do korzystania z usług wypożyczalni cyfrowej Academica, POLONY i innych bibliotek cyfrowych.

Linki do bibliotek cyfrowych poleca LUSTRO BIBLIOTEKI.