Podsumowanie projektu Grywalizacja w filii w Serpelicach

5 września 2017 by admin

W Serpelicach w lokalu naszej filii – pełniącej też funkcję świetlicy wiejskiej – 3 września odbył się turniej gier planszowych będący podsumowaniem projektu Grywalizacja realizowanego przez OSP Serpelice w okresie wakacyjnym. Pan Sławomir Gac – prowodyr całego przedsięwzięcia obok druhów Michała Kroszki i Mateusza Romaniuka – zapewnił uczestnikom turnieju kilka godzin konstruktywnych zajęć. W organizacji turnieju pomogli też m.in.: Komenda Powiatowa Policji i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach, Stowarzyszenie Przyjaciół Serpelic i mieszkańcy wsi na czele z panią sołtys. Poza rozgrywkami turniejowymi odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy, łosiccy strażacy zaprezentowali swój wóz strażacki, a pani policjantka pozwoliła na bliższe zapoznanie się z radiowozem. Chętni zagrali w wielkoformatową grę “Mali ratownicy”. Nas – bibliotekarki zainteresowała szczególnie gra “Operacja V2” autorstwa pana Gaca, która pozwala zapoznać się ze słynną historią przechwyconej przez mieszkańców gminy Sarnaki rakiety V2. W przerwach między rozgrywkami można się było posilić przy grillu.
Wszystkie pozyskane w projekcie gry zostaną w świetlicy przy filii bibliotecznej i nadal będzie można z nich korzystać. Wśród gier są też dwa komplety pięknych drewnianych szachów.