RSS Feed

Turniej szachowy

16 czerwca 2015 by admin

14 czerwca odbył się Klasyfikacyjny Turniej Szachowy dla dzieci do lat 10-tu o Puchar Dyrektora GOK w Sarnakach, którego współorganizatorami były: Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury. Sędziował Waldemar Kulik. W turnieju wzięły udział dzieci z gminy Sarnaki, trenowane przez Wojciecha Szymańskiego oraz goście. Jerzy Rzeńca z Międzyrzeca Podlaskiego – młodociany mistrz szachowy, zwycięzca m.in. turniejów międzynarodowych nie dał szans rywalom i został najlepszym graczem wśród chłopców. Wśród dziewcząt najlepiej grała Aleksandra Żurawicka z Węgrowa. Oboje zdobyli puchary ufundowane przez GOK. Ogółem w turnieju uczestniczyło 18 osób. Wszyscy gracze otrzymali dyplomy oraz książki ufundowane przez bibliotekę. Specjalną nagrodę otrzymał najmłodszy uczestnik rozgrywek – jeszcze przedszkolak – Aleksander Wasiluk z Sarnak. Wysokie miejsca zajęły dwie sarnaczanki: Justyna Lisiecka i Oliwia Golwiej.