Wycieczka do biblioteki grupy 3-latków

23 czerwca 2017 by admin

20 czerwca 2017 r. naszą bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolaków. 3 – latki przyszły pod opieką pani Maryli Hackiewicz.
Spotkanie rozpoczęło się od przyklejenia znaczków z ich imionami. Na początku została odczytana  książka Harve Tullet „Naciśnij mnie”.  Podczas lektury dzieci bawiły się wyśmienicie – mogły naduszać i pocierać kropki znajdujące się na kartach tej przeuroczej pozycji. Największą frajdą okazał się czas gdy mogły klaskać, tupać i krzyczeć, aby owe kropki stały się jak największe.
Następnie  przedszkolaki  musiały odszukać ukryte pośród regałów postaci z bajek, a także rozwiązać zagadki przygotowane przez panie bibliotekarki.
Kolejnym etapem zajęć były ćwiczenia z książką. Dzieci losowały polecenia, które miały wykonać m.in. „ukołysz książkę do snu”, czy „połóż książkę na głowie i zrób 3 kroki w przód”. Zadania bardzo przypadły im do gustu. Największą popularnością cieszyły się jednak książki interaktywne z serii Piżamorama, które miała okazję oglądać także poprzednia grupa przedszkolaków. Maluchy z radością odkrywały poruszające się ilustracje.  Na zakończenie każdy otrzymał cukierka oraz zakładkę do książki.

To już ostatnia grupa dzieci, która przybyła do naszej biblioteki przed wakacjami. Zachęcamy do odwiedzania nas również w miesiącach wolnych od zajęć szkolnych. Już myślimy o kolejnych atrakcjach dla naszych czytelników.