“Z ziemi podlaskiej do sowieckich łagrów”

31 maja 2024 by admin

Dla naszej biblioteki pozyskaliśmy trzy egzemplarze książeczki autorstwa Anny Adamiuk. Pani Anna pochodzi z Sitnika, należy do Klubu Genealogicznego “W poszukiwaniu korzeni” działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej, interesuje się lokalną historią i we własnym zakresie napisała oraz wydała książeczkę “Z ziemi podlaskiej do sowieckich łagrów”. Wymieniony tytuł zawiera m.in. biogram Bronisława Chwedczuka, który część swojego życia spędził w gminie Sarnaki i – w czasie II wojny światowej – działał w lokalnym Korpusie Obrony Polski, który to KOP włączony został w struktury Armii Krajowej. Autorkę poznałam w trakcie I Bialskich Spotkań Genealogicznych i byłam pod ogromnym wrażeniem jej historycznych pasji. Książka trafi do naszego księgozbioru w przyszłym tygodniu.