Bibliotekarki szkoliły się w zakresie obsługi małego ruchu turystycznego

27 kwietnia 2022 by admin

Od lat biblioteki prowadzą działalność informacyjną w zakresie wiedzy o regionie, w tym oferty turystycznej dla osób odwiedzających naszą gminę. W bibliotece w Sarnakach oraz w filii bibliotecznej w Serpelicach ulokowane są “kąciki dla turystów”, w których można bezpłatnie otrzymać mapy, przewodniki, broszury i inne materiały pozwalające zapoznać się z atrakcjami turystycznymi i bazą noclegowo – żywieniową w gminie oraz w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od gminy Sarnaki.

W związku z powyższym dwie z nas 26 kwietnia uczestniczyły w  szkoleniu, dla pracowników punktów informacji turystycznej, lokalnych przewodników, pracowników i właścicieli obiektów turystycznych, pt. “Sieć lokalnej informacji turystycznej”.  Szkolenie zorganizowały: Lokalna Organizacja Turystyczna “LOT nad Bugiem” oraz  Stowarzyszenie “Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu”.

W pierwszej części dnia nasza grupa zwiedziła obiekty położone na terenie Gminy Drohiczyn:   Zagubek, ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą z wieżą widokową,  Wystawę Motocykli,  obiekt edukacyjny Puszczyk,  Nadbużańskie Centrum Turystyki Kajakowej. Po obiedzie odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne Nad Jeziorkiem – agroturystyka u Beaty i Michała,   położone tuż przy przepięknym starorzeczu rzeki Bug w Chrołowicach. Odwiedziliśmy też Alpakowo – hodowla alpak  w Śledzianowie.

Otrzymałyśmy duże pakiety najnowszych materiałów promocyjnych, które będą dostępne w obu naszych bibliotekach. Zapraszamy po nie turystów oraz mieszkańców gminy Sarnaki szukających pomysłów na krótkie wycieczki.