Wizyta Grupy Historyczno-Edukacyjnej: Szare Szeregi w bibliotece w Serpelicach

20 lipca 2019 by admin

19 lipca filię biblioteczną w Serpelicach odwiedziła  Grupa Historyczno-Edukacyjna: Szare Szeregi.

Sami o sobie mówią: “Jesteśmy grupą pasjonatów historii Polski, szczególnie czasu II wojny światowej i Powstania Warszawskiego i w ramach naszej działalności prowadzimy zajęcia historyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży realizowane w projektach plenerowych i żywych lekcjach historii o Armii Krajowej i „Szarych Szeregach w celu ocalenia od zapomnienia wydarzeń z tamtych czasów”.

Grupa przebywa obecnie w Serpelicach na obozie. Młodzież z opiekunami przywiozła ze sobą broń, którą prezentują w trakcie “żywych lekcji historii” i innych tego typu działań, było nawet działo. Podczas, gdy część młodzieży korzystała ze zdobyczy cywilizacji typu komputery, bilard, “piłkarzyki”, tenis stołowy młodzi mieszkańcy Serpelic i ja dowiedzieliśmy się miliona rzeczy o działalności grupy, umundurowaniu, broni, itd.

Zainteresowanym działalnością Grupy polecam stronę: http://zawiszacy.pl/